1. Weź statyw

Statyw jest niezbędny w podróży. Stabilizuje on aparat redukując nieostre zdjęcie lub drżące wideo. Idealnie nadaje się również do nocnej fotografii z długim czasem naświetlania. Statyw pomaga również zrobić dobre zdjęcia samego siebie bez konieczności proszenia kogoś innego o zrobienie zdjęcia. Dzięki statywowi można „ominąć” tłum, używając samowyzwalacza i trzymając statyw jak najwyżej.

2. Zbliż się do obiektu

Jeden dodatkowy krok może zrobić różnicę, zamiast używać cyfrowego zoomu, który tworzy rozpikselowany obraz. Jeśli chcesz mieć świetne zdjęcie, nie bądź leniwy, a zauważysz różnicę. Pomaga to również w naturalny sposób wykadrować niechciane elementy na zdjęciach, takie jak samochody, przewody czy inne osoby.

3. Wypróbuj różne kąty

Wypróbowanie różnych kątów może poprawić każde zdjęcie. Różne perspektywy nadają zdjęciu konkretną osobowość, czyniąc je bardziej interesującym. Może również unikać niechcianych elementów na zdjęciach, co automatycznie oznacza lepsze zdjęcie. Niektóre rzeczy, które możesz wypróbować, to podniesienie aparatu nieco do góry lub obniżenie go do poziomu gruntu. Czasami wystarczy, że przejdziesz się nieco wokół fotografowanego obiektu. To zawsze zależy od tego, co chcesz uchwycić.

4. Bądź cierpliwy

Cierpliwość jest kluczem podczas podróży. Być może będziesz musiał czekać minuty, godziny lub nawet wrócić kolejnego dnia, aby zrobić idealne zdjęcie. Na przykład, jeśli są inni turyści próbujący zrobić to samo zdjęcie, po prostu poczekaj, aż się przesuną.

5. Wykonaj wiele zdjęć

Idealne zdjęcie prawie nigdy nie jest pierwszym zdjęciem, które robisz, ale jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie wielu ujęć. Spróbuj zdjęć z różnymi kątami, kadrowaniem, a nawet spróbuj szczerego ujęcia bez tak dużego pozowania.

7. Spróbuj użyć ustawień ręcznych

Może dla niektórych z nas brzmi to zbyt profesjonalnie, ale czasami najlepsze zdjęcia wychodzą przy użyciu ustawień manualnych. Polecam poznać swój aparat i zacząć bawić się jego ustawieniami przed kolejnym wyjazdem.

8. Wstań wcześnie

Aby zrobić dobre zdjęcia z podróży polecamy wstać wcześnie rano. Dlaczego? O wczesnych porach nie ma tylu turystów i światło jest super piękne!